SamsungApps 1. Yaşını Kutluyor

Yayınlandı: 17 Eylül 2010 / Bada Platformu, Samsung, Samsung Cep Telefonları ve Tabletler
Etiketler:, , , ,

Dünyanın mobil teknoloji liderlerinden Samsung Electronics’in, mobil ve televizyon uygulama merkezi Samsung Apps, 109 ülkede sunduğu servislerle birinci yaşını kutluyor.

2009 Eylül ayında kullanıma açılan Samsung Apps, Samsung Wave’in dünya çapındaki başarılı lansmanının ardından kapsama alanını genişleterek; Türkiye de dahil olmak üzere 109 ülkede kullanıcılara sınırsız eğlence ve uygulama seçeneği sunuyor.

Samsung’un Bada platformlu ilk akıllı telefonu olma özelliği taşıyan Samsung Wave’in Haziran ayında piyasaya sunulmasının ardından, kullanıcılar tarafından 14 milyondan fazla Bada uygulamasının Samsung Apps’ten indirildiği tespit edildi.

Konuyla ilgili olarak Samsung Electronics Medya Çözümleri İdari Başkanı Hosoo Lee, “Samsung Apps’in yaygınlığının artmasıyla birlikte, çok daha fazla kullanıcıya ulaşma ve kullanıcılara zengin ve eğlenceli bir akıllı telefon deneyimi sunma olanağına eriştik” açıklamasını yaptı. “Samsung Apps’in hızlı büyümesi aynı zamanda, dünyanın her yerindeki içerik geliştirici ve sağlayıcıları için de yeni müşterilere ulaşmak açısından önemli bir fırsat teşkil ediyor.”

Samsung Electronics; oyunlar, sosyal ağlar, e-kitaplar ve sağlıkla ilgili uygulamalarının yanı sıra, daha fazla lokal uygulamaya yer vermeyi hedefliyor. Bu uygulamaların, kültürel özellikleri yansıtacak ve dünya çapındaki kullanıcılara daha zengin bir servis sunacak yerel bilgiler de içermesi planlanıyor.

Samsung, gelecek dönemlerde piyasaya sunacağı Bada platformlu cihazlar ile, Samsung Apps’i desteklemeyi sürdürecek. Kullanıcıların cep telefonu modellerine özel olarak tasarlanacak uygulama seçenekleri ile Samsung Apps’in, yeni akıllı telefonlarla uyumlu içerikleri ile yaygınlığını arttırması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s