Samsung Wave Social Hub Kullanımı

Yayınlandı: 23 Haziran 2010 / Samsung, Samsung Cep Telefonları ve Tabletler

SAMSUNG WAVE’de SOCIAL HUB Nasıl Kullanılır?

Social Hub,  SNS (Facebook, MySpace, Twitter),  e-posta (MS Exchange, gmail, hotmail, yahoo) ve takvim (Facebook, Exchange) haseplarınızı tek bir noktadan yönetmenizi, telefon rehberiniz altından SNS bilgilerinize ulaşmanızı sağlayan iletişim merkezidir. Social Hub ile bütün iletişiminiz elinizin altıda!

Web ve Sosyal Ağ Hesaplarınızı Tanımlayın!

Wave’inizin menüsünden Hesaplarım’a tıklayarak hesap ekleme menüsüne girin. E-posta için, Exchange, Google, Yahoo ve  Windows Live, SNS için Facebook, MySpace ve Twitter hesaplarını seçip kuruluma başlayınız.

Kullanıcı adı ve parolanızı girip, senkronizasyon aralığını seçiniz.

SNS (Facebook, MySpace, Twitter) hesaplarınız için ‘Kişi senkr’ u seçerek bu hesaplarınızdaki kayıtlı kişilerin Telefon rehberinize dahil olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabınız için ‘Takvim senkr’ u seçerek Facebook’taki aktivilerinin veya arkadaşlarınızdan gelen görüşme taleplerinin direk olarak Wave’inizin takvimine işlenmesini sağlayabilirsiniz. Kurumsal E-posta (Exchange) hesabınızın için, ‘Exchange ActiveSync’ i  seçerek talimatları izleyerek kurulumu tamamlayın. Tüm hesaplarınızı tanımladıktan sonra, ‘Hesaplarım’ menüsünden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

Social Hub Nasıl Kullanılır?

– Menüdeki ‘Social Hub’ kısayolunu seçerek tüm hesaplarınızı tek bir menü altından takip edebilir, durum güncellemerinizi yapıp mesaj gönderebilirsiniz. Ana ekran da hızlı paneli aşağı çekerek gelen maillerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

– Eğer Facebook, MySpace, Twitter hasaplarınızı kurarken ‘Kişi Senkr’ özelliğini seçtiyseniz, Tüm Facebook, MySpace ve Twitter kişilerinizin rehberinize entegre olduğunu göreceksiniz. Ayrıca önceden SIM kartınızda veya Wave’inizde kayıtlı olan aynı isimli kişilerin otomatik olarak Facebook, MySpace ve Twitter bilgileri birleşecektir.

– Herhangi bir kontağınızı seçtiğinizde, ‘Bilgi’sekmesinde kontağınızın telefon, numarası, e-posta adresi ve diğer tanımlanmış bilgilerine ulaşabilirsiniz. ‘Geçmiş’ sekmesinde, kontağınız ile yapmış olduğunuz iletişim geçmişine, ‘aktiviteler’ sekmesinden kontağınızın SNS ağlarından yapmış olduğu güncellemeler ve yayınlara, ‘Medya’ sekmesinden de kontağınızın SNS ağına yüklemiş olduğu resimlere ulaşabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri sadece rehberiniz altından çok kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

– Menüden ‘Takvim’ i seçerek, bir etkinlik veya toplantı oluşturabilir, bu isteği kolay bir şekilde, rehberinizde kayılı kişilere iletebilip takvimlerine işlenmesini,  arkadaşlarınızın Facebook’tan yaptığı etkilinlik taleplerinin de otomatik olarak Wave’nizin takvimine işlenmesini sağlayabilirsiniz.

–          Beslemeler ve güncelleme Widget’ı Nasıl Kullanılır?

Ana ekrandaki ‘Widget’ tuşunu seçerek, Wave’inizdeki tüm widget’ları ekranın altında görebilirsiniz. Buradan ‘Feeds…pdate’ widget’ını tutup ana ekrana taşıyın. Tanımlamış olduğunuz tüm SNS (Facebook, MySpace, Tewitter) hesaplarınızı bu widget’ı kullanarak takip edip arkadaşlarınızdan gelen güncellemeleri görebilirsiniz.

Bir şey yaz… kutucuğunu seçerek istediğiniz SNS hesaplarınıza mesaj gönderebilirsiniz.

Reklamlar
yorum
  1. elfi dedi ki:

    bu güzel bilgi için öncelikle teşekkür ederim benimde bir sorum olacak samsung galaxy tab da bunu nasıl kullanabilirim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s