OLİMPİYAT RUHU İÇİN!

Yayınlandı: 09 Haziran 2010 / Samsung Kurumsal

Türkiye, olimpizm için koşuyor!

23 Haziran 1894 tarihinde, Pierre de Coubertin ve arkadaşlarının başlattığı Olimpik Gün Hareketi, aradan geçen 100 yılı aşkın sürede tüm dünyada tanındı,yayıdı ve sevildi.

Olimpiyat ruhu ile, hiç bir ülkeye, hiç bir kişiye atfedilmeden gerçekleştirilen bu sosyal etkinlik bu yıl 13 Haziran 2010’da ükemizde de kutlanacak. 9 şehirde ( İstanbul, izmir, Bursa, Eskişehir, Ankara, Adana, Gaziantep, Van ve Trabzon ) yapılacak olan koşu ile, olimpiyat ruhunun geniş kitlelere duyurulması amaçlanıyor.

Dünyanın bir çok ülkesinde, büyük bir heyecanla gerçekleştirilen günün amacı, olimpik değerleri insanlara, olimpik bir değer yaşatarak aşılamaktır. Olimpiyat oyunlarına katılmadan da, insanların olimpiyat ruhunu yaşamalarını sağlayan etkinlik, asıl olarak bir eğitim projesi olarak da adlandırılmaktadır.

Etkinlikle, katılımcılara aşılanmak istenilen Olimpik Değerler’i de sizlerle paylaşmak isterim. Günümüz spor etkinliklerinde artık göremediğimiz bu değerler, kimbilir belki olipmiyat ruhu ile endüstrileşen sporun içinde yeniden yer bulabilir.

Mükemmeliyet:

Kişinin oyun sahasında ya da profesyonel arenada elinden gelenin en iyisini ortaya koyması anlamını taşımaktadır. Günümüzde çokça söylenen “elimizden gelenin en iyisini yaptık!” söyleminin, aslında en güzel ifade edildiği yerdir olimpiyat oyunları.

Dostluk:

Dostluk değeri, sporu karşılıklı bir anlayış aracı olarak görmeye teşvik eden bi r değerdir. Olimpiyat oyunları, insanlığı politika, ekonomi, cinsiyet, ırk ve din alanlarındaki farkların üstesinden gelmeye ve farklılıklara rağmen dostluk kurmaya teşvik eder.

Saygı: Bu değer, kendinize, başkalarına, kurallara ve yönetmeliklere, spora ve çevreye saygı yı kapsar.

Gelelim etkinliğe:

Etkinlik 13 Haziran 2010’da yukarıda da belirttiğim gibi 9 farklı şehirde gerçekleştirilecek.

Siz de bu ruhu hissetmek isterseniz, bu pazar yukarıda yer alan noktalardan birinden Samsung Electronics’in destek verdiği bu etkinliğe katılmalısınız.

Detaylı bilgi için: http://www.olimpiyatkomitesi.org.tr/olimpikgun/

Dostça koşular…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s